Аби зупинити або запобігти пожовтіння листя огірків, можна обробити кущі наступними розчинами.
10 дієвих засобів надає Рівне1.
1. Молочно-мильний «коктейль». У 10 л води додайте 1 л молока, 20 г господарського мила, 30 крапель йоду. Мило має повністю розчинитися. Обробляйте цим розчином огірки з моменту появи другої пари справжніх листків кожні 10 днів.
2. Хліб із йодом. На ніч замочіть буханку чорного або білого хліба у відрі води. Вранці розімніть хліб, влийте баночку йоду. 1 л концентрату розведіть у 10 л води. Обприскуйте огірки розчином кожні два тижні.
3. Цибулевий настій. Банку (0,7 л) цибулиння залийте 10 л води. Поставте ємність на вогонь і доведіть до кипіння. Зніміть з вогню, накрийте кришкою, залиште настоюватися на 14 годин. Процідіть, розведіть водою в пропорції 1: 4. Обприскайте листя огірків, залишки вилийте під кущ.
4. Марганцівка. При перших ознаках пожовтіння листя обприскати їх 1% розчином перманганату калію.
5. Содовий розчин. Для профілактики грибкових захворювань полийте молоді огірки розчином соди (1 ст.л. на 10 л води).
6. Сечовина. У відрі води розбавте 40 г сечовини і обприскайте отриманим розчином кущі огірків. Під коріння одночасно з цією підгодівлею вносять перепрілий компост.
7. Кисломолочний розчин. Молочна сироватка або кефір допоможуть при перших ознаках жовтизни на огірках. Сироватка або кефір розмішуються з водою в пропорції 2:10. Цим розчином обприскують рослини. Щоб прискорити процес зав’язування плодів, можна додати до цієї суміші 1 склянку цукру.
8. Настій коров’яку. 1 кг гною розведіть у 3 л води, настоюйте 3 доби. Концентрат процідіть і розведіть водою в пропорції 1: 3. Обприскайте огірки. Це буде служити і позакореневим підживленням, і засобом від борошнистої роси.
9. Настій попелу. 30 ст. л. деревного попелу залийте 10 л води, залиште настоюватися на 2 доби. Обприскайте рослини настоєм.
10. Трав’яний настій. Огіркам найкраще підійде добриво з живокосту. Для його приготування 1 кг свіжої посіченої трави заливають відром води і залишають на тиждень. Одержаний концентрат розводять водою в пропорції 1: 9. Розчин можна використовувати і для обприскування, і для кореневих підживлень.