А все тому, що учора минув термін для своєчасного оновлення даних для усіх військовозобов’язаних. Про певні нюанси цієї процедури «Нове життя» поговорило з начальником Другого відділу Камінь-Каширського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки майором Валентином Солошиком.
За новим законом про мобілізацію, військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років і жінки-медики мали два місяці, аби оновити свої дані безпосередньо у ТЦК, ЦНАПі або ж у додатку Резерв+. Загалом, як розповів Валентин Іванович, оновлення даних у ТЦК відбувається активно.
«У додатку 5 Постанови Кабінету Міністрів України №560 чітко вказаний перелік документів, який повністю регулює надання відстрочки громадянам України, які мають на це право відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Також особа, яка має право на відстрочку, подає з прикладенням усіх необхідних документів заяву лише встановленого зразка. Відразу зазначу, що додатковими обов’язковими документами до подачі для надання відстрочки є копія паспорта, копія ідентифікаційного коду та копія військово-облікового документу. Жодних інших документів ТЦК не вимагає», – пояснює начальник Другого відділу Камінь-Каширського РТЦК та СП.
Особа, яка має право на відстрочку, подає до ТЦК та СП за місцем реєстрації усі вищезазначені документи. Опісля комісія районного чи міського ТЦК та СП розглядає заяву та надає рішення про надання відстрочки або відмову. Важливо зазначити, що відстрочка від мобілізації надається на певний період, після закінчення якого може знадобитися повторне подання документів.
«Оновлення військово-облікових даних є необхідним для того, аби нарешті повністю забезпечити актуальність та звірку інформації в базах даних», – наголошує Валентин Солошик.
Де ж саме оновлювати свої дані – у ТЦК, ЦНАПі чи в додатку «Резерв+», кожен обирав для себе сам. У разі оновлення даних безпосередньо у територіальному центрі комплектування, усі дані військовозобов’язаного вносяться у реєстр «Оберіг», а саме: місце та дата народження, місце реєстрації і роботи, сімейний стан, військово-облікова спеціальність, наявність чи відсутність досвіду військової служби, відстрочки чи бронювання. Після внесення усіх даних, представники ТЦК та СП видруковують ВІН-код, який автоматично присвоює військовозобов’язаному електронний реєстр «Оберіг». У графічному вигляді штрих-код вклеюють у військово-обліковий документ.
«Якщо ж під час перевірки в особи немає ВІН-коду, то ми бачимо, що ця людина досить давно не оновлювала своїх даних або не була в ТЦК протягом воєнного стану. Якщо ж військовозобов’язаний оновив дані у ЦНАПі чи у Резерв+ і в нього немає згенерованого QR-коду, тоді потрібно з’явитись у територіальний центр комплектування», –зазначає керівник Другого відділу Камінь-Каширського районного ТЦК та СП.
Також Валентин Іванович наголошує, що всі жінки-медики віком від 18 до 60 років повинні стати на військових облік або ж оновити свої військово-облікові дані, якщо вони вже на такому обліку перебувають. Спеціальність враховується і за отриманою освітою, і за фактичним місцем роботи.
Щодо відповідальності за неоновлення військово-облікових даних чи ігнорування повістки, то, за словами Валентина Солошика, такі особи потрапляють у розшук та несуть адміністративну відповідальність, що прописана в ст. 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А штрафи за порушення військового обліку та законодавства про оборону та мобілізацію значно підвищені. Сягають вони від 17 000 до 25 500 гривень для громадян, а від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових і юридичних осіб. Також за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період передбачено позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України.
Мирослава СТРУК.