Плануєте замінити старий газовий котел на новий економніший та потужніший, або замінити проточний водонагрівач (газову колонку) на двоконтурний газовий котел? Ця послуга називається реконструкція наявної системи газопостачання, а виконувати такі газонебезпечні роботи підвищеної складності мають право лише ліцензовані організації. Зокрема, Волинська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» з усіма необхідними дозвільними документами на проведення робіт, кваліфікованим персоналом з практичним досвідом.
Тому газовики закликають звертатися в їхні Центри обслуговування клієнтів за місцем проживання для укладення договору, якщо вам необхідно:
– змінити місце розташування газового лічильника або опалювального газового котла;
– замінити опалювальний газовий котел на котел більшої потужності, ніж той, який був в експлуатації до заміни згідно з робочим проєктом;
– замінити опалювальний газовий котел на котел іншого типу;
– замінити газову колонку на двоконтурний газовий котел;
– перевстановити опалювальний газовий конвектор в інше місце або замінити його на конвектор більшої потужності, ніж той, який був в експлуатації до заміни згідно з робочим проєктом;
– перевстановити газову плиту (в межах приміщення згідно з робочим проєктом) – понад відстань, яка обмежена довжиною сертифікованого з’єднувального газового рукава, в інше місце встановлення;
– під’єднати додаткові газові прилади (газова плита, опалювальний газовий котел, газова колонка, газовий конвектор, газовий генератор), які не передбачені робочим проєктом.
«Шановні споживачі! Пам’ятайте, що самовільно виконувати такі роботи в жодному разі не можна. Це небезпечно! Відповідно до законодавства, клієнти мають здійснювати заміну газового обладнання виключно за допомогою ліцензованих фахівців, а самовільне втручання в систему газопостачання заборонене законом та загрожує здоров’ю і життю, а також руйнуваннями осель та матеріальними збитками», – наголошують у Волинській філія ТОВ «Газорозподільні мережі України».
До слова, реконструкція передбачає кілька етапів. По-перше, це виготовлення технічних умов, виготовлення проєктного рішення та припинення газопостачання (оскільки відбувається втручання у наявну газову мережу). Тому в жодному разі не можна залучати до проведення даних робіт «самозваних майстрів». Тим паче, самостійне здійснення реконструкції може розцінюватись як самовільне втручання до системи газопостачання, що вкрай небезпечно та заборонене чинним законодавством України.