Прийшла осінь і, як щороку, актуальності набрала проблема самовільного спалювання решток рослинності. У результаті у районі трапляється до десяти пожеж у екосистемах.
Тож волинські та районні рятувальники постійно отримують повідомлення про загоряння сухої трави, лісу та торфовищ. Загалом на Волині таких уже зафіксовано понад 330 пожеж, тоді як за весь 2023 рік таких пожеж було лише 78.
Не винятком стала і Любешівщина. Цьогоріч тут, за словами провідного інспектора відділу запобігання надзвичайних ситуацій Камінь-Каширського РУ ГУ ДСНС України у Волинській області Руслана Невірця, уже зареєстровано 14 пожеж в екосистемах.
Здебільшого в усіх випадків причиною таких надзвичайних ситуацій є самовільне випалювання сухої рослинності місцевими жителями. Деяких із них ще не вдалося встановити. Але є й ті, кому доведеться відповідати за свої вчинки. Наприклад, на Любешівщині цьогоріч на одного громадянина накладено штраф за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ще шість чоловік притягнено до відповідальності згідно зі статтею 82 КУпАП.
«Покарання чекатиме й інших паліїв. Адже ми разом із екологічною службою постійно проводимо рейди із виявлення порушників правил пожежної безпеки та притягнення їх до відповідальності. Тому вкотре звертаюся до жителів краю з проханням відповідально ставитися до своїх вчинків. Адже спалюючи сухі рештки рослинності на своєму полі, ви можете наробити неабиякої біди. Вогонь швидко перекинеться на великі площі – і ви не зможете запобігти його поширенню. Тим паче небезпечно, якщо це стається на торфовищах», – закликає любешівців представник ДСНС Руслан Невірець.