В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.
Літні люди можуть отримати бустерну дозу через 6 місяців із дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців, повідомляє Українське радіо. Для бустерної дози використовують вакцини Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
Для людей, в яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини від COVID-19, є можливість отримати додаткову дозу вакцини. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу.
Ефективність вакцин через певний проміжок часу зменшується, і з цих причин в Україні дозволили бустерну дозу проти COVID-19 для людей віком від 60 років, для медичних працівників і для працівників соціальних служб незалежно від того, якою вакциною ви щепилися. Проте дуже багато людей в Україні ще не отримали другу і першу дозу, тому треба всі зусилля направити на те, щоб інформаційна кампанія була спрямована на те, щоб ті вразливі категорії, які потребують захисту, були щеплені. Рекомендація Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики стосувалася людей, які вже отримали другу дозу. Це також важливо для людей, які працюють в зонах контакту з пацієнтами, зокрема для медичних працівників та працівників спеціальних інтернатів, де утримуються люди літнього віку.
У чому полягає різниця між бустерною та додатковою дозами
Ті люди, які отримали другу дозу, мають можливість отримати зелений сертифікат у застосунку “Дія”, а також міжнародне свідоцтво про вакцинацію у пункті, де вони вакцинувалися, або у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Бустерну дозу отримають люди через 6 місяців після отримання другої дози. Ця доза направлена для підтримки імунної системи, коли ми розуміємо, що ці люди працюють у небезпечній зоні або мають певні ризики з приводу хронічних захворювань, зокрема це люди 60 +. Це щеплення поки що в Україні проводиться через 6 місяців. Можливо, потім ці терміни будуть знижені.
Додаткова доза проводиться для людей з імунодефіцитом, для людей, які отримують хіміотерапію, з онкологічною патологією, тобто для людей, у яких відповідь на вакцинацію є апріорі зниженою. Таким людям дозволяється проводити щеплення набагато раніше, ніж через 6 місяців. Тому додаткову дозу не слід плутати з бустерною. Вона рекомендована лише людям з проблемним імунітетом як частина основного курсу вакцинації. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката і близько 5000 людей вже вакциновано в Україні додатковою дозою.