Одне з найчастіших захворювань в загальній хірургії грижі черевної стінки, які часто зустрічаються і успішно лікуються у Любешівській багатопрофільній лікарні.
Пахова грижа – це патологічне випинання очеревини в просвіт пахового каналу. Зовні це проявляється як наявність пухлино подібного утворення в паховій ділянці. Вмістом грижі може бути петля кишки, сальник, або маткова труба і яєчник у жінок.
Основні симптоми пахової грижі:
- припухлість в паховій області, яка збільшується при кашлі та напруженні, а також в положенні тіла стоячи;
- тягнучий біль, що посилюються при кашлі, чханні, різких рухах, тривалій ходьбі, напруженні тощо;
- хворобливість і дискомфорт при ходьбі, під час підняття важких предметів, присідання, м’язових напругах;
- дискомфорт і розпираюче відчуття тяжкості внизу живота.
За відсутності своєчасного лікування пахової грижі може розвинутися перитоніт і утискання пахової грижі. Утискання грижі – один з найнебезпечніших наслідків цієї медичної проблеми. Воно супроводжується спазмом м’язів грижових воріт, підвищенням тиску всередині очеревини, стисканням судин і внутрішніх органів, які потрапили в грижовий мішок. Тому, відсутність адекватних заходів при паховій грижі, наслідком чого є перитоніт і утискання, можуть призвести до смерті хворого
«Золотим стандартом» у лікуванні пахових гриж є герніопластика за Ліхтенштейном. Це такий метод операції, при якому паховий канал укріплюється спеціальним сітчастим ендопротезом. Під час операції досягаються дві мети: ліквідовується власне грижа і за допомогою сітки створюється додатковий каркас, який перешкоджає утворенню грижі у майбутньому.
Якщо ви почали підозрювати у себе пахову грижу, помітили симптоми захворювання, негайно зверніться до хірурга.
Скарги у пацієнтів стандартні – наявність випинання, хворобливість і дискомфорт. Нерідко перебіг грижі ускладнюється защемленням вмісту через малі розміри дефекту. У будь-якому випадку, пацієнтам, щоб позбутися патології, рекомендовано провести операцію – пластику пупкової грижі (кили).
Симптомами небезпеки для пацієнта вважаються сильний і гострий біль в області пупка, нудота, блювота і неможливість вправити випинання в черевну порожнину. Такі скарги вимагають негайного звернення до лікарні.
Лікувати пупкової грижі у дорослих рекомендовано виключно хірургічним методом. Серед них найефективніші такі:
- грижепластика власними тканинами полягає в зашиванні дефекту за допомогою синтетичних ниток, що не розсмоктуються. Ризик рецидиву становить 0-14%. Знеболювання – місцева або загальна анестезія;
- грижепластика синтетичним імплантом (сіткою). При цьому методі сітчастий імплант встановлюють між очеревиною і апоневрозом, зашиваючи дефект нитками. Таким чином, формується подвійний пласт тканин і черевна стінка істотно зміцнюється. Наркоз – загальний або місцева анестезія. Ризик рецидиву коливається в межах 3%;
Якщо ви почали підозрювати у себе грижу черевної стінки, помітили симптоми захворювання, негайно зверніться до хірурга.