Учора, 30 серпня, у Любешівській селищній раді відбулося розширене засідання колегії відділу освіти при Управлінні гуманітарної політики. Традиційно освітяни підбили підсумки навчального року, що минув, і окреслили завдання на прийдешній навчальний рік, який відбуватиметься в офлайн-форматі.
На порядку денному колегії розглянули питання, які стосувалися результатів роботи освітньої галузі за минулий рік, пріоритетних напрямків розвитку закладів освіти у 2023/2024 навчальному році в умовах воєнного стану, дотримання керівниками вимог чинного законодавства щодо створення в закладах загальної середньої та дошкільної освіти безпечного освітнього середовища, забезпечення дотримання вимог охорони дитинства, охорони праці та вимог техніки безпеки, інше, повідомляє пресслужба селищної ради.
За словами заступника начальника управління – начальника відділу освіти Василя Куха, чисельність учнів, які розпочали навчання в 2022/2023 н.р., становила 4931 здобувач освіти. Аналізуючи результати роботи освітньої галузі за минулий рік, керівник зауважив, що, незважаючи на виклики часу – воєнний стан, педагогічні колективи забезпечили хороші показники у навчальних та творчих досягненнях учнів і результативність участі педагогів у фахових конкурсах. Серед найпроблемніших питань – неможливість очного навчання через відсутність найпростіших укриттів, тенденція до зменшення кількості дітей дошкільного віку в межах громади, що призведе до зменшення кількості груп у закладах дошкільної освіти, а відтак і до вивільнення працівників.
Станом на 1 січня 2023 року у закладах освіти нашої громади працювали 906 педагогічних працівників. За даними ЗЗСО, станом на 05.09.2022 року 8 педагогічних працівників працювали за кордоном, на червень цифра зменшилася до 6 осіб. У цілому заклади освіти у 2022/2023 н.р. були забезпечені кадрами, однак ситуація на даний час по окремих школах є проблемною через звільнення працівників.
На сьогоднішній день пріоритетним в організації освітнього процесу є створення безпечного освітнього середовища. А тому значна увага роботи колегії була зосереджена на питаннях відновлення освітнього процесу та стану готовності захисних споруд у навчальних закладах. Варто зауважити, що у 25-ти закладах загальної середньої освіти навчальний процес планується розпочати в режимі офлайн, 4 початкові школи наразі будуть навчатися в дистанційному форматі.
Після завершення колегії перед освітянами виступив очільник громади Олег Кух. Він охарактеризував стан готовності захисних споруд у навчальних закладах та надав роз’яснення щодо результатів включення до фонду захисних споруд цивільного захисту найпростіших укриттів закладів освіти громади.
Фото із сайту Любешівської селищної ради.