Саме ці три головні проблеми визначили жителі й жительки Любешівщини, котрі вже взяли участь в опитуванні, яке проводить «Нове життя» у рамках проєкту «До порозуміння – через діалог».
Пройти його можуть усі охочі на сайті газети, скориставшись гугл-формою, розміщеною на всіх цифрових платформах нашого медіа, а також заповнивши анкети, котрі є у найбагатолюдніших місцях Любешова – на першому поверсі багатопрофільної лікарні, у центрі надання адміністративних послуг та у місцевому відділі міграційної служби.
Таким чином, станом на сьогодні опитування пройшли вже понад триста наших земляків та землячок. Зокрема, найактивнішими були жінки – 71,7% з опитаних. Щодо вікового цензу, то майже половина – особи віком 30-50 років із різних куточків Любешівської громади та навіть ті, хто проживає нині за її межами, але народилися тут.
Найголовнішою проблемою опитувані визначили поганий стан доріг. За це проголосували 68,8% респондентів. 66,6% вважають найголовнішим питанням, котре потрібно вирішити, – безробіття. Ще 40,4% скаржаться на низьку поінформованість населення про дії влади.
Відповідно, саме ці три теми фігурують і в тому блоці анкетування, де є прохання озвучити найголовнішу особисту проблему та можливі шляхи її вирішення. Наприклад, один/одна із репондентів/ок зауважив/ла: «Найголовніша проблема – безробіття і відсутність перспектив для розвитку. Немає великого підприємства, яке би забезпечило робочими місцями велику кількість населення і довкола якого б розросталася громада. Натомість є багато малих підприємств, які хоч і створюють робочі місця, але для маленької частки. Тому більшість людей шукає роботу за кордоном або у великих містах». Пропонують опитувані й певні шляхи вирішення цього питання: «Найголовнішою проблемою вважаю відсутність на території громади заводів із переробки овочів, фруктів, грибів, молока. Адже наша місцевість дуже багата, люди не мають куди здати свою городину та садовину. Також ліс багатий грибами, ягодами і соком, які можна переробити в готову продукцію. Тому вирішенням цієї проблеми є відкриття заводів із зазначенням адреси виробника смт Любешів».
Аналогічні думки люди висловлюють і щодо поганого стану доріг, зокрема до районного центру, до Бірок, Бихова та інших населених пунктів.
І третій аспект – відкритість діяльності влади, у тому числі щодо спрямування бюджетних коштів на різні ремонти, будівництва, що, на думку краян, не доцільно у час війни.
Звісно, деякі такі масштабні питання нині не можна вирішити тут, на місцях. Зокрема й відкрити великі заводи чи забезпечити всіх роботою. Однак в анкетах зазначені й локальні проблеми, на які варто звернути увагу влади. Тож їх наші журналісти обов’язково порушуватимуть у своїх публікаціях, надсилатимуть інформаційні запити до відповідних владних структур, аби бодай зрушити ці питання з місця, а то й узагалі посприяти їхньому вирішенню.
Наразі ж нагадуємо, що опитування триває. Тому закликаємо всіх активно до нього долучатися!
- Публікацію створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю приватного підприємства «Редакція «Нове життя» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.