У цьому медичному закладі проводиться лікування геморою всіх стадій сучасним, безопераційним методом – лігуванням латексними кільцями (при геморою І та ІІ стадії), а також сучасною методикою – методом THD (при всіх видах геморою).
Геморой – це запалення гемороїдальних вен прямої кишки. Через порушений відтік крові вони розширюються і утворюють численні вузли навколо кишки та анального отвору. Це захворювання значно погіршує якість життя людини, оскільки супроводжується болями та кровотечами при сидінні, ходьбі та дефекації. Найпоширеніший у країнах із високим рівнем життя та технологій, оскільки однією з головних причин геморою є сидячий спосіб життя. Серед інших факторів, що сприяють запаленню гемороїдальних вен, виділяють такі:
- неправильне харчування;
- хронічні закрепи;
- низька фізична активність;
- наявність викривлень хребта.
На сьогоднішній день одним із найефективніших методів лікування геморою є лігування латексними кільцями (І і ІІ ступінь геморою) Процедура є безпечною та не потребує хірургічного втручання.
Основою лікування латексними кільцями є безопераційне відокремлення гемороїдальних вузлів. Процедура досить проста: на ніжку гемороїдального вузла надягають еластичне латексне кільце, що поступово стискає вузол. Через припинення кровопостачання протягом 2-4 днів вузол відмирає і самостійно відпадає від стінок кишки. За кілька тижнів на місці вузла утворюється сполучнотканинний рубець. Лікування геморою за допомогою латексного лігування проводиться виключно у денному стаціонарі, тому одразу після процедури пацієнт може повернутись до свого звичного розпорядку дня.
THD (трансанальна гемороїдальна деартеріалізація) – новий, найменш інвазивний метод лікування геморою. Це безкровна і практично безболісна процедура, яка забезпечує стійке усунення симптомів геморою та швидке відновлення пацієнта.
Методика THD полягає в накладанні внутрішніх швів на слизову прямої кишки (без її розрізу). При цьому перев’язуються (лігуються) артерії, які забезпечують приплив крові до патологічно змінених гемороїдальних вузлів. Лігування проводиться в зоні прямої кишки, де немає больових рецепторів, тому пацієнт не відчуває болю та дискомфорту.
Після виявлення артерії прошиваються нитками, що розсмоктуються, через спеціальне робоче вікно в інструменті. Таким чином, артеріальний приплив крові до гемороїдальних вузлів зменшується, і вузол склерозується. THD може застосовуватися при геморої всіх ступенів, коли малі хірургічні операції не приносять ніякого клінічного ефекту.
Прерогатива THD методики в порівнянні з іншими алоінвазивним методиками лікування геморою:
1. Радикальність. Трансанальна гемороїдальна деартеріалізація (ТГД) дозволяє домогтися зникнення основних симптомів геморою в 95% випадків, оскільки максимально ефективно зменшує приплив крові до патологічно зміненої гемороїдальний тканини. Радикальність при цьому малоінвазивному методі може бути порівняна з результатами традиційних травматичних оперативних втручань.
2. Одномоментність. При THD перев’язуються відразу всі гемороїдальні артерії, а інші малоінвазивні методи мають на увазі 3-4 сеанси лікування. Як правило, за 1 сеанс обробляється 1 вузол.
3. Низька травматичність. При THD не відбувається подальшого некрозу гемороїдальної тканини, не залишається раневої поверхні. Під час маніпуляції тільки прошиваються артерії, що значно знижує дискомфорт пацієнта після лікування і скорочує терміни реабілітації.
Після процедури пацієнт може відправитися додому на наступний день після операції, а через 3-4 дні повністю повернутися до свого звичайного способу життя.
Геморой – це досить серйозна патологія, що не проходить самостійно. Самолікування може загрожувати ускладненнями. Тому не потрібно терпіти біль і дискомфорт- зветайтесь до лікаря-хірурга на консультацію.