Упродовж кількох тижнів «Нове життя» проводило опитування задля визначення найголовніших проблем, котрі турбують місцеву громаду. Його результати – цілий арсенал наболілих тем, із якими люди стикаються щодня та потребують подолання цих питань.
Для того, аби ж дізнатися, що найбільше хвилює наших земляків, ми проводили опитування в різних форматах. Створили гугл-форму, посилання на яку розмістили на всіх наших соціальних платформах. Також проголосувати могли відвідувачі сайту «Нове життя – новини Любешівщини». Крім того, у холі поліклінічного відділення Любешівської багатопрофільної лікарні, у центрі надання адміністративних послуг та у Любешівському секторі Державної міграційної служби ми розмістили опитувальники зі скриньками. Загалом же в опитуванні взяли участь 714 осіб.
Як свідчить аналіз заповнених анкет, найактивнішими були жінки (71,4% з опитаних). Віковий ценз – в основному 18-50 років. Фактично половину респондентів/ок становлять жителі/ки Любешова і стільки ж – мешканці/ки інших населених пунктів громади. 70,4% із них усіх беруть участь у будь-яких заходах, що стосуються життя їхнього населеного пункту, загалом територіальної громади.
Якщо ж вибирати основні проблеми, котрі турбують наших земляків та землячок, то їхній рейтинг виглядає таким чином:
1 – поганий стан доріг;
2 – безробіття;
3 – недостатня поінформованість населення про діяльність місцевої влади;
4 – засміченість довкілля;
5 – відсутність автобусного сполучення між населеними пунктами громади;
6 – недостатнє налагодження взаємодії з громадою закладів соціальної сфери;
7 – неякісне надання медичних послуг;
8 – несприятливі умови для ведення підприємництва;
9 – незадовільна якість освіти;
10 – незадовільна робота галузі культури.
Відповідно, ці теми фігурували і в питанні анкети, де пропонувалося озвучити головну проблему, котра хвилює, та назвати шляхи її вирішення. Щоправда, у цій графі наші земляки та землячки порушували й конкретні питання, котрі стосуються тих чи інших населених пунктів. Відповідно, «Нове життя» бере їх на «озброєння» та обов’язково порушуватиме дані теми на сторінках тижневика й на нашому сайті, аби спільно шукати шляхи вирішення цих проблем.
Закликаємо наших читачів і читачок надалі повідомляти «Нове життя» про свої турботи. А ми, своєю чергою, спробуємо стати містком, котрий забезпечить комунікацію громади та місцевої влади, а значить, і допоможе вирішити наболіле.
- Матеріал створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ПП «Редакція «Нове життя» та не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.