Відколи стали діяти нововведення щодо обов’язкового застосування РРО/ПРРО та видачі фіскального чека, до «Нового життя» звертаються наші громадяни з проханням детально пояснити таке запровадження. Озвучили його і під час нещодавного нашого візиту в Діброву у рамках проєкту «До порозуміння – через діалог». Тож надаємо роз’яснення від сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.
Підприємці-спрощенці (окрім першої групи спрощеної системи оподаткування), здійснюючи розрахункові операції в готівковій та безготівковій формах, зобов’язані працювати з РРО/ПРРО та видавати фіскальний чек.
Із ухваленням Закону №3219, відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закону) – відновлено. Відтак із 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, податківці мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.
У Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують платникам єдиного податку другої, третьої та четвертої груп спрощеної системи оподаткування не ігнорувати вимоги закону та безумовно виконувати законодавчі норми щодо застосування РРО/ПРРО незалежно від обраних видів діяльності.
Державна податкова служба застосовує виключно ризикоорієнтовний підхід при організації контрольно-перевірочних заходів, зосереджуючись на проведенні фактичних перевірок платників податків, які ухиляються від виконання своїх податкових обов’язків, зокрема, щодо використання РРО або ПРРО при проведенні розрахункових операцій.
Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі та видача покупцям розрахункових документів (фіскальних чеків) встановленої форми і змісту при проведенні розрахункових операцій.
В отриманні фіскального чека має бути зацікавлений і пересічний споживач, адже без цього фіскального документа на продукцію не поширюється гарантія якості, неможливо притягнути до відповідальності недобросовісного продавця.
Податківці наголошують: від повноти обсягу розрахункових операцій, проведених через РРО/ПРРО, та повноти сплати залежить обсяг надходжень до бюджету, адже для країни наразі важлива кожна сплачена гривня. Тож дотримання законодавства у сфері розрахункових операцій усіма учасниками ринку гарантує як рівні конкурентні умови, надходження до бюджету, так і захист прав споживачів.
- Матеріал створено за за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю приватного підприємства «Редакція «Нове життя» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.