Кілька вагомих закупівель здійснено останнім часом за гроші, що надійшли на офіційні рахунки, створені для перерахування коштів на потреби армії та санкціоновані Любешівською селищною радою і Камінь-Каширською військовою адміністрацією.
На картці на ім’я Іванни Оласюк залишок на 30 березня (відколи «Нове життя» подавало звіт) становив 383 957 грн. Відтоді і до 12 квітня зібрано 193 890 грн. Таким чином загальна сума надходжень – 577 847 грн.
Витрати за цей час становлять 522 046 грн:
– 320 тис. грн – бронежилети;
– 15 203 грн – запчастини для військових авто та пальне для транспорту, який віз гумдопомогу до Харкова;
– 184 843 грн витрачено на закупівлю військової амуніції та аптечок індивідуальних, що мають надійти днями.
Таким чином залишок нині на картці – 55 801 грн. Наразі ж волонтери проводять збір коштів на придбання авто для військових.
На рахунку ГО «Волинський інститут права» загалом надійшло 205 062,62 грн, повідомила Олеся Жилко. 128 441 грн спрямовано на транспортні витрати для перевезення окремих гуманітарних вантажів; технічне обслуговування та запчастини для транспортних засобів ЗСУ; господарчі товари і матеріали, необхідні для забезпечення безперебійного функціонування, а також обладнання фортифікаційних споруд військових формувань. Таким чином залишок станом на 12.04.2022 становив 76 621,62 грн.
Щодо придбання амуніції, то, як зазначає координаторка волонтерського центру Іванна Оласюк, вона дорого вартісна. Наприклад, щодо бронежилетів, то найдешевший четвертого ступеня захисту обійшовся нам у 450 євро. Як тільки їх доставили у Любешів, волонтери відразу ж актом прийому-передачі віддали військовим формуванням. «Часто люди до нас ідуть і просять, аби ми дали бронежилет. Але в нас їх немає. Та й адресно ми їх нікому не спрямовуємо. Бо ж потреба величезна, і вона, до речі, щодня зростає. Тому виокремлювати когось не будемо. Відповідно, віддаємо їх військовим, котрі розподіляють амуніцію між тими, хто її потребує. Але запевняю: це – однозначно наші хлопці», – каже Іванна.
Варто зазначити, що потреби у забезпеченні захисників є фактично постійно. Адже відбуваються ротації, відповідно, приходять інші військові формування, які теж потребують допомоги волонтерів.
Крім амуніції, дбають наші краяни і про забезпечення захисників іншими необхідними речами. Наприклад, на одну із бригад відправили три генератори, які надійшли як гуманітарна допомога (два – від місцевих підприємців), розповідає волонтер Олексій Приходько. Також надали нашим бійцям й іншу гумдопомогу: одяг, білизну, засоби особистої гігієни, посуд тощо.
Продовжують у волонтерському центрі надавати допомогу переселенцям. Зокрема, сім’ям, де є дітки, передають памперси, харчування тощо. Ну і, звісно, формують передачі у ті регіони, які найбільше постраждали від російської агресії.
А ось до фасування та видачі одягу як гуманітарної допомоги в Будинку культури саме ці названі вище волонтери відношення не мають. І на тому вони особливо наголошують, адже люди помилково часто звертаються до них. За це відповідають інші волонтери. Як повідомила для «Нового життя» заступниця голови Камінь-Каширської РВА Юлія Подерня-Масюк, курує цю ділянку роботи Тетяна Хомич, яка входить до складу робочої групи, котра контролює обіг гуманітарної допомоги.
На фото: частинка допомоги, зібраної для мешканців Бучі.